İnşaat Halinde.... yakın

Ekonomi

Comments (0) - Views (9033)

TÜRKMENLER GÖÇE ZORLANIYOR !

TurkmenNews- Hollanda | Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü, son günlerde Suriye de yaşanan Türkmen katliamı konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.


Birlik Başkanı yaptığı açıklamada: "Mit tırlarına yapılan baskından sonra artık Türkmenlere yardım gelmiyor, Türkmenlere yardım etmek isteyenler de destek vermekten korkuyor. Şehit olan Türkmen milletinin şerefli mensuplarının vebali, Mit tırlarını yakalatan malum yapının üzerindedir," diyerek Paralel yapının Türkmenler üzerinde oynadığı oyuna işaret etti.

Kerküklü bölgeyle girdiği iletişimden aldığı bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Eşref Kerküklü, Tel Abyad bölgesi’deki Türkmen köylerine YPG-PKK'lı teröristlerin Türkmenleri soykırımdan geçirdiği ve tehcire tabi tutuğuna değinerek şunları belirti "Bugün, Suriye de Türkmen öz-savuma birliklerinin güçsüz olmalarının arkasında emperyalist emelerine hizmet veren o malum yapının parmağı var. Türkiye'nin desteği olmasaydı Türkmen halkının Irak'ta Suriye de olan Türkmen kıyımının daha büyük ve korkunçlarına maruz kalırdı." dedi.

Send comment...

Name :

Email :

Comment :


Change image?

2
3
4